Idén is megszervezte a Csíkszeredai Sapientia tudományegyetem a VIII. Laborkukac Diákvetélkedőt, amire ebben az évben is jelentkeztünk, a kémia szekcióra. Csapatunk tagjai: Vargyas Boglárka, Ráduly Kincső és Kis Virág.

Ez a verseny 2 szakaszból áll: első szakaszban a kitűzött kísérleteket kell itthon elvégezni, majd a kérdésekre válaszolni, képeket csatolni hozzá és elektronikus formában elküldeni. Második szakaszra csak az jut tovább, aki az első szakaszban megfelelően teljesített. A mi csapatunk továbbjutott a második szakaszra, ami 2018. március 16-án a Csíkszeredai Sapientian került megrendezésre. A megnyitó előtt falatozhattunk, hisz pogácsával és innivalóval fogadtak. 9 órától megnyitó beszédet hallhattunk, amely keretén belül munkavédelmi szabályokkal ismertettek és sok sikert kívántak a versenyhez. A mi korosztályunknak 11-kor kezdődött a verseny, ezért 10-10:45-ig a Sparks projekt Laboron kívül- csináld magad tudományos forradalom kiállítást tekinthettük meg, egy egyetemi hallgató kíséretével, aki a kiállításról beszélt. Nagyon érdekes volt. 3 témakörre volt felosztva a kiállítás: öngyógyító betegek, civil tudomány és a csináld-magad biológia, amelyeket történeteken keresztül mutatnak be. A kiállítás megtekintése után a csapatok képeket készíthettek, amelyet 10 percen belül kézbe is kaptunk. Ezek után következett a verseny. A feladat az volt, hogy egy sóoldatot kellett összehasonlítsunk desztillált vízzel különböző szempontok szerint. A verseny után érdekes kísérleteket nézhettünk végig a líceumos diákok előadásában. Amikor az eredményhirdetésre került a sor, nagyon izgatottak voltunk. Abban a pillanatban, amikor Dr. Mara Gyöngyvér felolvasta, hogy mi lettünk az elsők, nagyon meglepődtünk, de egyben nagyon örültünk is. Értékes nyereményeket hozhattunk haza, elsősorban laboreszköz csomagot az iskola számára és egy-egy Powerbank-et. Az elért eredményeink nem születtek volna meg kémiatanárunk, Kiss Arnold nélkül, köszönjük. 

Kis Virág - VIII osztály

Bejelentkezés