Címlap
Laborkukac 2017

2017. március 24-én, pénteken, a második fordulóba továbbjutott 19 háromfős diákcsapat az egyetem laboratóriumaiban végezte el a számukra meghatározott kötelező kísérleteket, amelyet délután a középiskolás csapatok által előkészített látványos kísérletek követtek az egyetem nagy aulájában.

A diákok által elvégzett kísérlet menetét, kiértékelését valamint a csapatok gyakorlati készségét iskolai tanárokból és egyetemi oktatókból álló zsűri értékelte. A péntek délutáni ünnepségen számos díj került kiosztásra.

Kémia és élelmiszertudomány szakterület, általános iskola

I. helyezett a Márton Áron Általános Iskola, Csíkszentdomokos

A csapat tagjai: Bogyé Dalma Regina, Kedves Mónika, Szabó Anett

Vezetőtanár: Veress Noémi

II. helyezett a Bethlen Gábor Általános Iskola, Székelyudvarhely

A csapat tagjai: Kiss Péter, Sándor Attila, Sorbán Előd

Vezetőtanár: Biró-Ambrus Hajnal

III. helyezett a Deák Farkas Általános Iskola, Nyárádszereda

A csapat tagjai: Szabó Kriszta Nikolett, Tőkés Andrea, Török Tamás

Vezetőtanár: Csíki Judit

Kémia és élelmiszertudomány szakterület, középiskola

I. helyezett a Segítő Mária Római Katolikus Gimnázium, Csíkszereda

A csapat tagjai: Kajtár Henrietta, Erdély Hunor, Biró Konrád-János

Vezetőtanár: Szén Laura

II. helyezett a Márton Áron Főgimnázium, Csíkszereda

A csapat tagjai: Albert Csongor, Antal Róbert és Becze Henrietta

Vezetőtanár: Bilibók Katalin

III. helyezett a Székely Mikó Kollégium, Sepsiszentgyörgy

A csapat tagjai: Benkő Zoltán, Szabó Richárd, Varga Adolf

Vezetőtanár: Újfalvi Irma

 

Biológia és természettudomány szakterület, általános iskola

I. helyezett a Báthory István Elméleti Líceum, Kolozsvár

A csapat tagjai: Tonk Bence Márton, Bonta Renáta Britta, Adorjáni Tomay

Vezetőtanár: Kiss Annamária.

II. helyezett az Áprily Lajos Főgimnázium, Brassó

A csapat tagjai: Bucescu Andrea, Szekrény Evelin, Kiss Blanka

Vezetőtanár: Papp Edith

III. helyezett a Sövér Elek Szakközépiskola, Gyergyóalfalú

A csapat tagjai: Kis Virág, Vargyas Boglárka, Ráduly Kincső

Vezetőtanár: Kiss Laura és Kiss Arnold

 

Biológia és természettudomány szakterület, középiskola

I. helyezett a Salamon Ernő Gimnázium, Gyergyószentmiklós

A csapat tagjai: Lakatos Adél, Varga Katalin-Eszter, Koszti Szilamér-Gyula

Vezetőtanár: Barabás Tibor.

II. helyezett a Báthory István Elméleti Líceum, Kolozsvár

A csapat tagjai: Jakab Zsanett, Nagy Krisztina, Török Faragó Sára

Vezetőtanár: Makó Katalin

III. helyezett a Márton Áron Főgimnázium, Csíkszereda

A csapat tagjai: Erős Nándor, Csiszer Mónika, Tankó-Molnár Sára

Vezetőtanár: Csata Emese

 

Mindannyian értékes nyereményeket vihettek haza, elsősorban laboreszköz-csomagokat az iskolák számára, amelyet a rendezvényt támogató laboreszköz forgalmazó cégek - a Nitech, Multilab, Fiatech, BioAqua, e Laborator - bocsátottak rendelkezésünkre és ajándéktárgyakat.

A rendezvény megszervezéséhez nyújtott anyagi segítségért köszönet a támogatóinknak.

 

http://csik.sapientia.ro/hu/hirek/laborkukackodtunk-2017-ben-is