Tanulj meg mindent, amit lehet, amikor csak lehet, akitől csak lehet! Egyszer eljön az az idő, amikor hálás leszel ezért magadnak.

Sarah Caldwell


Végzős tanulók a tanévnyítón.

Köllő Sándor iskolaigazgató köszönti a tanulókat, a tanárokat és a szülőket. (részlet)

Kedves diákok!

Elteltek a nyári vakáció gondtalan napjai. A vakációnak vége, és az a gyerekzsivaj, amely most betölti az iskola udvarát, biztos jele annak, hogy kezdődhet az új tanév, készen álltok a tanulásra.Még biztosan mindannyian a nyári élmények hatása alatt álltok és nem is akarjátok elhinni, hogy véget ért a vakáció. Hamarosan megszólal a csengő, jelezve a tanítás kezdetét. Az első tanítási napon sok diákban fogalmazódik meg, „hogy most jobban fogok tanulni, mint tavaly, nem hagyok mindent az utolsó pillanatra”. Ha valóban megfogalmaztatok ilyen gondolatokat, kérlek benneteket, tartsátok is be, mert sokkal könnyebben fogjátok venni az akadályokat.

Kedves  előkészítő osztályosok és ötödikesek!

Talán Ti vártátok a legjobban a mai napot. A nyár folyamán nagyra nőttetek, igazi iskolások lettetek. A mai naptól kezdve sok izgalmas dologban lesz részetek, hiszen a tanító nénik bevezetnek benneteket a betűk és a számok birodalmába.  Szerezzetek sok piros pontot, hogy szüleitek veletek együtt örüljenek, Remélem, mindannyitokban óriási a felfedezőkedv, mert itt, nálunk, az iskolában hihetetlen mennyiségű kincs vár feltárásra. Kívánom, hogy az út, amely a kincsek felfedezéséhez vezet, legyen izgalmas és örömteli.

Az ötödikesek éltében is egy új szakasz kezdődik. Felsősök lettetek, ami azt is jelenti, hogy kikerültök abból a védőburokból, ami mostanig körülölelt titeket. Tanítónénik mindig kéznél voltak, bármikor rendelkezésetekre álltak. Az osztályfőnökökre is mindig számíthattok, de annyi időt már nem tudtok együtt tölteni velük, mint a tanítónénikkel.

Kedves tizenkettedikesek.

Ti lettetek iskolánk legnagyobb diákjai. Kívánom, hogy ezeknek a tudatában egyre növekvő felelősségtudattal végezzétek munkátokat, vegyetek részt az iskola életében, hogy igazán gyümölcsöző legyen ez az utolsó év.

Nagyon érdekes, mozgalmas, izgalmas tanév vár rátok. Nagykorúsítás, próba érettségi, érettségi vizsga. Törekedjetek arra, hogy sikeresen végezzétek az utolsó középiskolás évet, kellőképpen készüljetek fel a nagybetűs életre.

Tisztelt Szülők!

Bízom benne, hogy a szülők és az iskola egyet akarva, egymást segítve meg tudja majd valósítani elképzeléseit ebben a tanévben is.

Kedves Kollégáim!

Kérlek Benneteket, hogy az új tanévben is dolgozzunk együtt közös céllal, közös akarattal, mert az igazi eredmények és sikerek csak így születhetnek.Törekedjünk arra, hogy az év folyamán minél több tanulónk érjen el sikereket tanulmányaiban.

Ady Endre szavaival ezennel megnyitom a 2017/2018-as tanévet:

„Ha élet zengi be az iskolát,

Az élet is derűs iskola lesz.”

Ők mától már iskolások.

Kicsik voltunk, nagyok leszünk,
Hívogat az iskola:
Csingi — lingi! Gyertek, gyertek!
Szól a csengő szép szava.

Megyünk ím már, hogyne mennénk,
Kedvesek ám a betűk.
De most azért óvodásként,
Mégis könnyes a szemünk.

De jó is volt ide járni!
Mennyi öröm várt itt ránk!
Sok — sok mese, nóta, játék,
Napsugaras szép világ.                                                 Nagy Izabella ma jött először iskolába.

.......................................

A legnagyobb diákok virággal köszöntik a legkisebbeket.

Egy kis biztatás az iskolában. Köllő Sándor iskolaigazgató kézfogással üdvözli az előkészítősöket.

Gáll Szabolcs polgármester biztató szavakat intéz az iskola tanulóihoz.

Ezerszínű, kedves nyár:
elszállt tarka lepke –
Csitri-csivi fecskék
sem ülnek az ereszre…

Hosszú, nagyvakáció:
már csak emlék, álom –
Szép volt, jó volt, s hogy eltelt,
kicsit még sajnálom.

De szólít az iskola,
s padok, térkép, tábla
ha tehetnék, futnának
elénk az utcára.

Mint egy nyüzsgő hangyaboly,           Vargyas Saroltának is "Becsengettek". Molnos Lajos verse.
olyan lett az osztály,
s csupa kérdésekből állunk:
„… hát te hol nyaraltál?

…tenger? …tábor? …fenyvesek?...”
Emlékek cikáznak:
egy-egy fényes darabja
az elsuhant nyárnak.

Nézzük egymást kacagva:
„ – Pityu, hogy megnőttél!...
- Kati, Palkó, te talán
kávéban fürödtél?!...”

Szép volt a vakáció,
mint egy színes álom,
de hogy eltelt, oly nagyon
most már nem is bánom.

Bejelentkezés