Címlap Diákönkormányzat Két bronzérmet nyert a gyergyóalfalvi sakkozó lány
Két bronzérmet nyert a gyergyóalfalvi sakkozó lány

A Vâlcea megyei Olănești-en zajlott a vegyes összetételű csapatok országos sakkbajnoksága, amelyet négy korosztály számára szerveztek meg. Két országos bronzérmet nyert a gyergyóalfalvi sakkozó lány, Kiss Hanna. Kiss Hanna immár hivatalosan is az ország legjobbjai közé tartozik

Az október 28. és november 4. között lebonyolított versenyen Kiss Hanna az U8-as korcsoportban a Marosvásárhelyi Iskolás Sportiklub csapatát erősítette. A korondi Kerámia Sakk Klubtól kölcsönadott játékos remekül teljesített a vásárhelyi csapat tagjaként is.

Hanna a klasszikus nyílt versenyen két döntetlennel és három győzelemmel egyéni országos bronzérmet szerzett. Az első alkalommal megszervezett villám-csapatversenyen is harmadik helyet érő teljesítményt nyújtott a fiatal játékos. Hanna ugyancsak hozzájárult a vegyes, két lány és két fiú összeállítású vásárhelyi csapat előkelő helyezéséhez is, amely a tornát végül az ötödikként zárta.

(Ezt a cikket a Székelyhonról másolták: https://szekelyhon.ro/sport/ket-bronzermet-nyert-a-gyergyoalfalvi-sakkozo-lany)